Hiidlase Aarne Miikmaa lapsepõlv oli keeruline, tema isa surm tähendas niigi kokkuhoidlikult elanud perekonna sattumist vaesusesse. Miikmaa õpetaja Kärdla koolis pani tähele nooruki suurt kunstihuvi ning viis ta kokku Ants Laikmaaga, kes võttis Miikmaa enda õpilaseks ja väidetavalt ka ülalpeetavaks. 14-aastasena hakkas Miikmaa õppima Laikmaa ateljeekoolis Tallinnas. Miikmaa olevat olnud Laikmaa lemmikõpilane, teda hüüti „Laikmaa kasupojaks“. Näitustel hakkas Miikmaa esinema juba 18-aastaselt, teda pandi koheselt ka tähele, eriti tõsteti esile tema õrnu värve. Hiljem asus Miikmaa õppima ka Pallases, esines näitustel ja äratas tähelepanu, kuid haigestumine tuberkuloosi katkestas tema elu- ja kunstnikutee varakult.
„Kärdla võrgukuur“ on valminud vaid paar aastat enne tema surma ning kujutab pastelselt ning veidi unenäoliselt lihtsat argist motiivi, mis Miikmaa jaoks oli ilmselt sama tuttav nagu tallinlasele trammiuks või viljandlasele lossivaremed. Miikmaa on sulatanud värve ühte tonaalsusesse, ennekõike ongi see maal mitte motiivist, vaid värvidest, mis on küll erksusnapid, kuid harmoonilised ning loovad melanhoolse atmosfääri.
Hiljem asus Miikmaa õppima ka Pallases, esines näitustel ja äratas tähelepanu, kuid haigestumine tuberkuloosi katkestas tema elu- ja kunstnikutee varakult.