Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Meediakajastused

KesKus: KLASSIKA VÕIB VÄLJA ILMUDA KA SECOND-HAND POEST

20.04.2022

KUNILA RÄÄGIB OMA KOGUST: Enn Kunila kunstikollektsioon on üks suuremaid erakunstikogusid Põhjamaades. Selle fookuses on Eesti maalikunst 20. sajandi alguses, eriti viimasel ajal ka Lääne-Euroopas laialdast tähelepanu äratanud Konrad Mägi looming. Kairi Ustav intervjueerib Enn Kunilat, sest ERM-is saab vaadata näitust Kunila kogust – „Värvide ilu“.

Loe veel

Postimees: Eesti kunsti suurteost esitleti uhkelt

12.03.2020

„Imestan veel praegugi, kuidas üks mälestus lapsepõlvest võib nii eredalt ja mõjuvalt meeles olla. Tookord aga, umbes kuuskümmend aastat tagasi, seistes ema käe kõrval Kadriorus Eesti Kunstimuuseumis Konrad Mägi ühe silmipimestavalt erksa maastikumaali ees, sain aru, et midagi puudutas mind tõeliselt, rohkem kui kunagi varem. Usun, et see hetk aitas lühendada ja kiirendada minu teed kunsti juurde.“ Just nii algab Enn Kunila eessõna kolmapäeval Kadrioru kunstimuuseumis esitletud uhkes raamatus „Igatsus ilu järele. 25 aastat Enn Kunila kunstikollektsiooni“.

Loe veel

Postimees: Enn Kunila kummardus Olev Subbile

08.03.2020

Olev Subbi sünniaastapäeva tähistati Enn Kunila kunstikollektsiooni galeriis meeleoluka koosviibimisega, mida ilmestasid Olev Subbi maalide kõrval Mari Polli viiulihelid ning Kersti Kreismanni esituses kõlanud Marie Underi luule. „Subbi ütles, et sünnipäev pole liikuv püha ja see on põhjus, miks me täna oleme tema tööde keskele kogunenud,“ lausus Enn Kunila 7. märtsil.

Loe veel

Saarte Hääl: Muusika ja teater Eesti maalikunstis

13.07.2018

Eile avati Saaremaa ooperipäevade eel Kuressaare linnuses näitus „Muusika ja teater Eesti maalikunstis“. Pärast Saaremaalt pärit viiuldaja Johannes Põlda muusikalist sissejuhatust kõneles näituse ellukutsuja Enn Kunila. „Siin näitusel on 14 tööd seitsmelt autorilt ja kajastatud on nii muusikud, instrumendid kui publik,” ütles ta.

Loe veel

Sirp: Tööstur, keda tartlased ära ei aja

08.06.2018

Kas see on johtunud kollektsionääri maitsest või Tartu kunstimuuseumi näituse koostajast, kuid traditsiooni sotsiaalkriitilisemad ja psühholoogiliselt vaevatumad võrsed on Enn Kunila kogu näituselt välja jäänud. Näitus „Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“

Loe veel

Postimees: Poeetilised ja dekadentlikud figuurid Tartu Kunstimuuseumis

04.06.2018

Tartu Kunstimuuseumis on avatud Eesti ühe tuntuma kunstikoguja Enn Kunila kahekümne viies näitus pealkirjaga «Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kunstikogust».

Loe veel

ERR: Kunila kogu hunnitud maastikud

31.05.2018

18. mail oli Tartu Kunstimuuseumis eriline sündmus – Tartu varasema kunsti näituse avamine Enn Kunila kunstikogust. Juba esimene ringkäik näitusel jahmatas. Seintel Tartu kunstiklassikute seni nägemata looming, mida austasid tulbibuketid liivakellakujuliste serveerimislaudade peal, mida oli kokku 20. See lõi ülimalt piduliku ja väärika meeleolu, mida vürtsitasid kelnerid ja ettekandjad kandikutega. Tundsin end ülendatuna nagu kunagi direktor Vaike Tiigi organiseeritud ettevõtmistel.

Loe veel

Tartu Postimees: Enn Kunila näitab vana head kunsti

18.05.2018

Laupäevast saab Tartu kunstimuuseumis vaadata näitust «Traditsiooni sünd», mis esitab ühe võimaliku vaate Eesti 20. sajandi esimese poole maalikunstile, keskendudes Tartule kui toonaste arengusuundade keskusele. Teosed kuuluvad Enn Kunilale, kes andis näituse avamise eel intervjuu.

Loe veel

Tartu Postimees: Enn Kunila näitab oma kogust kodumaise kunsti suuri mõjutajaid

17.05.2018

Laupäeval avaneb Tartu kunstimuuseumis Enn Kunila kunstikollektsioonist koostatud näitus «Traditsiooni sünd», mis toob publiku ette Eesti kunstiklassikat 20. sajandist, 60 kunstiteost tuntud eesti autoritelt, nagu Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triik, Ado Vabbe, Eerik Haamer, Endel Kõks, Amandus Adamson, Anton Starkopf jmt. Väljapaneku on kureerinud Eero Epner, kes vastab siinkohal ka küsimustele.

Loe veel

Postimees: Enn Kunila kogul põhinev näitus tõi raekotta rahvamassid

03.05.2018

Kahe ja poole kuu jooksul külastas Tallinna raekojas avatud näitust „Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist“ ligi 20 000 huvilist. „Olen õnnelik ja rahul,“ tunnistas Enn Kunila näituse sulgemisel 1. mail.

Loe veel

Linnaleht: Enn Kunila – eesti kunsti kuldaja tutvustaja

19.04.2018

Selle kuu lõpuni on Tallinna raekojas avatud näitus eesti kunsti nn kuldajast ehk aastaist 1910–1945. Praeguseks juba üle 12 000 külastajaga näitusel „Rõõm linna südames“ välja pandud 36 värviküllast maali 19 autorilt on pärit ettevõtja ja kunstikoguja Enn Kunila kollektsioonist. Näitusega tähistatakse Eesti riigi 100. aastapäeva ja 100 aasta möödumist Tallinna saamisest Eesti pealinnaks.

Loe veel

Hiiu Leht: Seitse korda Olev Subbi ehk suurepärane näitus Kärdlas

23.03.2018

Veel viimaseid päevi on Kärdla kultuurikeskuses võimalik nautida näitust „Olev Subbi aktimaalid ja Lurich Enn Kunila kollektsioonist“. Näituse kuraatoriks on kunstiajaloolane Eero Epner ja selle on kujundanud Ott Lambing.

Loe veel