Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Uudised

„Värvide ilu“ sai kauni lõpu

25.10.2022

8. oktoobril pandi Eesti Rahva Muuseumis pidulikult punkt ligi kaheksa kuud kestnud näitusele „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“.

Loe veel

Kreeka president külastas Eesti Rahva Muuseumis näitust „Värvide ilu“

02.06.2022

Kreeka president Katerina Sakellaropoulou viibis kolmepäevase Eesti visiidi käigus teisipäeval, 31. mail Emajõelinnas. President külastas koos abikaasa ja saatjaskonnaga Tartu raekoda, Tartu ülikooli ja Eesti Rahva Muuseumi.

Loe veel

Näitus „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“ Eesti Rahva Muuseumis

07.02.2022

Alates 19. veebruarist saab Eesti Rahva Muuseumis vaadata näitust „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist“, mis toob vaataja ette siinse maalikunsti olulisimate autorite teosed 20. sajandi esimesest poolest.

Loe veel

Soomes avati läbi aegade suurim Konrad Mägi personaalnäitus

01.10.2021

Soomes Espoos asuv moodsa kunsti muuseum EMMA tutvustab Konrad Mägi loomingut kõigi aegade ulatuslikema näitusega. „Konrad Mägi. Maalikunsti müstika“ viib vaatajad 20. sajandi alguse ühe mõjukama Eesti kunstniku ainulaadsesse ja värviküllasesse maailma.

Loe veel

Täna, 7. märtsil tähistame Olev Subbi 91. sünniaastapäeva

07.03.2021

Maalikunstnik Olev Subbi (1930-2013) oli Eesti 20. sajandi teise poole olulisemaid maalikunstnikke. Tema kunst püüdles pidevalt harmoonia ja ilu poole, taaselustades kaotatud mälestusi.  Marianne Kõrveri uut dokumentaalfilmi “Olev Subbi. Elu kuues peatükis” saab ETVs vaadata 18. märtsil kell 22.05.  

Loe veel

Valminud on hariduslik film Olev Subbi loomingust

18.05.2020

Tänasest on Enn Kunila kunstikollektsiooni leheküljel vaatamiseks üleval hariduslik film Olev Subbi loomingust. Film on pühendatud Olev Subbi 90. sünniaastapäevale ning tutvustab Enn Kunila kogus olevaid Olev Subbi töid, mis on pärit kõigist kunstniku loomeperioodidest.

Loe veel

Igatsus ilu järele. 25 aastat Enn Kunila kunstikollektsiooni

12.03.2020

Tegemist on mahuka teosega, kus raamatu autor Eero Epner annab ülevaate ühe kunstikollektsiooni kujunemisloost, missioonist ja tegevusest Eesti klassikalise maalikunsti tutvustamisel nii Eestis kui võõrsil. Enn Kunila kollektsiooni tuumiku moodustavad 20. sajandi esimesel poolel tegutsenud Eesti väljapaistvate maalikunstnike teosed. Esindatud on Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Roman Nymani, Villem Ormissoni, Richard Uutmaa ja paljude teiste kunstnike looming.

Loe veel

Olev Subbi 90. Maalid Enn Kunila kollektsioonist

08.03.2020

7. märtsil 2020 möödus 90 aastat maalikunstnik Olev Subbi sünnist. Sel puhul kogunesid Enn Kunila kunstikollektsiooni galeriis kunstniku lähedased, sõbrad ja loomingu austajad, et luule, muusika ja maalide keskel meenutada Subbit ning nautida tema värviküllaseid maale, millest kiirgab ilu, harmooniat ja igatsust. „Olev Subbi ütles, et sünnipäev pole liikuv püha ja see on põhjus, miks me täna oleme tema tööde keskele kogunenud,“ lausus Enn Kunila näituse avamisel.

Loe veel

Konrad Mägi isiknäitus „Põhjamaa valgus“ Torinos

01.12.2019

29. novembril avas Eesti president Kersti Kaljulaid Torinos, Musei Realis näituse "Konrad Mägi. Põhjamaa valgus". Eesti Kunstimuuseumi, Musei Reali di Torino ja Konrad Mägi Sihtasutuse ühistööna valminud näitus langeb samasse aega, mil täitub sada aastat Mägi reisist Itaaliasse. Enam kui poolesajast maalist, portreest ja visandist koosnev väljapanek on kunstniku üks suuremaid isikunäitusi Euroopas.

Loe veel

Muusika ja teater Eesti maalikunstis. Näitus Eduard Vilde muuseumis

09.09.2019

Eksponeerimisel on eesti kunsti kullafondist Eduard Ole, Johannes Greenbergi, Endel Kõksi, Adamson-Ericu jpt muusikast mõjutatud või muusikat kujutav looming.

Loe veel

„Konrad Mägi 140“. Konverents Tartu Ülikooli aulas 1. novembril 2018

15.10.2018

Konverentsil esinevad ettekannetega Itaalia kunstiteadlane ja -kriitik Arnaldo Colasanti, dramaturg ja kunstiajaloolane Eero Epner, kirjandusteadlane ning kirjanik Aare Pilv, kunstiteadlane Lola Annabel Kass ning USA kunstiteadlane Bart Pushaw.

Loe veel

Muusika ja teater Eesti maalikunstis. Näitus Kuressaare linnuses

12.07.2018

Näitus teeb sissevaate muusikaliste motiivide esinemisele Eesti vanemas maalikunstis. Eduard Ole, Johannes Greenbergi, Elmar Kitse, Nikolai Triigi, Adamson-Ericu, Lepo Mikko ja Ado Vabbe looming toob vaatajani teosed, kus on proovitud võimatut - kujutada muusikat.

Loe veel

1 2 3