Uudised

Valminud on hariduslik film Olev Subbi loomingust

18.05.2020

Tänasest on Enn Kunila kunstikollektsiooni leheküljel vaatamiseks üleval hariduslik film Olev Subbi loomingust. Film on pühendatud Olev Subbi 90. sünniaastapäevale ning tutvustab Enn Kunila kogus olevaid Olev Subbi töid, mis on pärit kõigist kunstniku loomeperioodidest.

Loe veel

Igatsus ilu järele. 25 aastat Enn Kunila kunstikollektsiooni

12.03.2020

Tegemist on mahuka teosega, kus raamatu autor Eero Epner annab ülevaate ühe kunstikollektsiooni kujunemisloost, missioonist ja tegevusest Eesti klassikalise maalikunsti tutvustamisel nii Eestis kui võõrsil. Enn Kunila kollektsiooni tuumiku moodustavad 20. sajandi esimesel poolel tegutsenud Eesti väljapaistvate maalikunstnike teosed. Esindatud on Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Roman Nymani, Villem Ormissoni, Richard Uutmaa ja paljude teiste kunstnike looming.

Loe veel

Olev Subbi 90. Maalid Enn Kunila kollektsioonist

08.03.2020

7. märtsil 2020 möödus 90 aastat maalikunstnik Olev Subbi sünnist. Sel puhul kogunesid Enn Kunila kunstikollektsiooni galeriis kunstniku lähedased, sõbrad ja loomingu austajad, et luule, muusika ja maalide keskel meenutada Subbit ning nautida tema värviküllaseid maale, millest kiirgab ilu, harmooniat ja igatsust. „Olev Subbi ütles, et sünnipäev pole liikuv püha ja see on põhjus, miks me täna oleme tema tööde keskele kogunenud,“ lausus Enn Kunila näituse avamisel.

Loe veel

Konrad Mägi isikunäitus „Põhjamaa valgus“ Torinos

01.12.2019

29. novembril avas Eesti president Kersti Kaljulaid Torinos, Musei Realis näituse "Konrad Mägi. Põhjamaa valgus". Eesti Kunstimuuseumi, Musei Reali di Torino ja Konrad Mägi Sihtasutuse ühistööna valminud näitus langeb samasse aega, mil täitub sada aastat Mägi reisist Itaaliasse. Enam kui poolesajast maalist, portreest ja visandist koosnev väljapanek on kunstniku üks suuremaid isikunäitusi Euroopas.

Loe veel

Muusika ja teater Eesti maalikunstis. Näitus Eduard Vilde muuseumis

09.09.2019

Eksponeerimisel on eesti kunsti kullafondist Eduard Ole, Johannes Greenbergi, Endel Kõksi, Adamson-Ericu jpt muusikast mõjutatud või muusikat kujutav looming.

Loe veel

„Konrad Mägi 140“. Konverents Tartu Ülikooli aulas 1. novembril 2018

15.10.2018

Konverentsil esinevad ettekannetega Itaalia kunstiteadlane ja -kriitik Arnaldo Colasanti, dramaturg ja kunstiajaloolane Eero Epner, kirjandusteadlane ning kirjanik Aare Pilv, kunstiteadlane Lola Annabel Kass ning USA kunstiteadlane Bart Pushaw.

Loe veel

Muusika ja teater Eesti maalikunstis. Näitus Kuressaare linnuses

12.07.2018

Näitus teeb sissevaate muusikaliste motiivide esinemisele Eesti vanemas maalikunstis. Eduard Ole, Johannes Greenbergi, Elmar Kitse, Nikolai Triigi, Adamson-Ericu, Lepo Mikko ja Ado Vabbe looming toob vaatajani teosed, kus on proovitud võimatut - kujutada muusikat.

Loe veel

Traditsiooni sünd. Näitus Tartu Kunstimuuseumis

19.05.2018

Näitus toob publiku ette Eesti kunstiklassika 20. sajandist ning moodustab ühtlasi ühe võimaliku vaate Eesti 20. sajandi esimese poole maalikunstile, fokusseerides Tartu tähendust toonaste arengute keskusena.

Loe veel

Rõõmust linna südames sai osa ligi 20 000 kunstihuvilist!

02.05.2018

Tallinna raekojas oli 15. veebruarist kuni 1. maini avatud näitus „Rõõm linna südames“, mille keskme moodustasid harmoonilised ja õnnerikkad maastikud ning värviküllased ja elujaatavad linnavaated Eesti kunsti kuldajast perioodil 1910-1945.

Loe veel

Olev Subbi aktimaalid ja Lurich. Näitus Kärdla Kultuurikeskuses

21.02.2018

Näitusel on eksponeeritud 7 Olev Subbi aktimaali ning Amandus Adamsoni 1903. aastal valminud skulptuur „Tšempion“.

Loe veel

Rõõm linna südames. Näitus Tallinna raekojas

16.01.2018

Tallinna raekojas toimuval näitusel „Rõõm linna südames“ on eksponeeritud maalid, mis on valminud aastatel 1910-1945 ehk nn Eesti kunsti kuldajal. Tööd pärinevad Eesti kunsti värvide suurmeistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Endel Kõks, Elmar Kits ja teised.

Loe veel

Konrad Mägi isikunäitus Roomas

14.10.2017

9. oktoobril avas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Roomas esinduslikus Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporaneas kunstnik Konrad Mägi (1878-1925) suurnäituse. See on läbi aegade mahukaim Konrad Mägi teoste näitus väljaspool Eestit, kus on eksponeeritud kunstniku maastikumaalide paremik.

Loe veel

1 2 3