Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi uudiste lehele

Igatsus ilu järele. 25 aastat Enn Kunila kunstikollektsiooni

Tegemist on mahuka teosega, kus raamatu autor Eero Epner annab ülevaate ühe kunstikollektsiooni kujunemisloost, missioonist ja tegevusest Eesti klassikalise maalikunsti tutvustamisel nii Eestis kui võõrsil.

Enn Kunila kollektsiooni tuumiku moodustavad 20. sajandi esimesel poolel tegutsenud Eesti väljapaistvate maalikunstnike teosed. Esindatud on Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Roman Nymani, Villem Ormissoni, Richard Uutmaa ja paljude teiste kunstnike looming.

Aastate jooksul on kollektsiooni põhjal toimunud 25 näitust nii Eestis, Soomes, Belgias kui ka Itaalias. Välja on antud arvukalt kunstikatalooge ja -raamatuid.

Teos „Igatsus ilu järele“ sisaldab hulgaliselt suuri reproduktsioone nii Eesti kuldaja kunstnike töödest kui ka Enn Kunila hea sõbra ja kunstialase nõuandja maalikunstnik Olev Subbi maalidest. Samuti on teoses põhjalikum ülevaade toimunud näitustest ja ilmunud raamatutest ning oma mõtteid ja mälestusi jagavad inimesed, kellel on kollektsiooniga pikaajaline side. Raamatu on kujundanud graafiline disainer Tiit Jürna.