Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi uudiste lehele

Eesti kunst jõuab Firenzesse

3. märtsil avatakse Itaalias Firenzes, Museo Novecentos kunstinäitus Visioni dal nord. Pittura Estone dalla collezione Enn Kunila, 1910-1940. Visions from the North. Estonian Painting from Enn Kunila’s Collection, 1910-1940

 

Eksponeerimisele tuleb 33 tööd 16. autorilt. Nende hulgas Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Villem Ormissoni, Herbert Luki ja Elmar Kitse looming. Pearõhk on kümnel Konrad Mägi maalil ning eriti tema Itaalia-teemalistel töödel.

 

Näituse kavandamine on toimunud koostöös Firenze linnavalitsusega, kellele Museo Novecento kuulub. Koostöö on olnud laiapõhjaline ja haaranud mõlemapoolselt erinevaid institutsioone ja kunstiteadlasi. Tihedalt oleme teinud koostööd Firenze linnavalitsusega, eelkõige rahvusvaheliste suhete nõuniku Nicoletta Mantovani ja kultuuriosakonna juhataja Tommaso Sacchiga. Museo Novecento poolt on etendanud olulist rolli muuseumi teadusdirektor Valentina Gensini. Näituse toimumisele on kaasa aidanud ja tuge pakkunud Eesti Välisministreerium, Eesti Suursaatkond Roomas, Eesti aukonsul Firenzes Luigi Cecchini, Itaalia-Eesti Selts, Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kunstimuuseum.

Näituse kuraator ja kataloogi autor on kunstiteadlane Eero Epner, näituse kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja ja näituse reklaammaterjalide ning kataloogi kujundaja disainer Tiit Jürna.

Esinduslik Novecento kunstimuuseum tutvustab ja eksponeerib Itaalia 20. sajandi kunsti, aga korraldab ka sama perioodi väliskunsti näitusi.

 

Konrad Mägi ja Ants Laikmaa on taaskord jõudnud Itaaliasse, seekord kunstilinna Firenzesse, kus kunsti kontsenratsioon on mõõtmatu; kus asub maailmakuulus Uffizi galerii; kus on töötanud sellised kunsti suurused nagu Raphael, Boticelli ja Leonardo da Vinci.

Näitust saadab 130-leheküljeline kataloog, milles on näitusel eksponeeritavade maalide reproduktsioonid ning esseed eesti 20. sajandi alguse kunstist ja Konrad Mägi loomingust kuraator Eero Epnerilt, Itaalia kunstikriitik Arnaldo Colasantilt, Eesti Kunstimuuseumi kunstiajaloolaselt Liis Pählapuult ning Museo Novecento teadusdirektorilt Valentina Gensinilt.

 

Näituse tunnustööks on Konrad Mägi 1922-23 aasta maal „Capri motiiv“

Näitust saadab mitmekesine programm. Eesti kunsti tutvustab digitaalne giid; näitusel peetakse mitmeid loenguid ja kuraatori ekskursioone, samuti näidatakse Eesti Filmiinstituudi poolt koostatud filmiprogrammi.

Näitus jääb avatuks kuni 21. maini käesoleval aastal.

Head kunstisõbrad, kui juhtute näituse toimumise perioodil olema Itaalias, olge lahked ja külastage Museo Novecentot.