Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi näituste lehele

16.10.–24.11.2010 Viron Värit. 150 vuotta virolaista maalaustaidetta Enn Kunilan kokoelmasta

16.10.-24.11.2010 toimus Helsingi Taidehallis näitus „Viron Värit. 150 vuotta virolaista maalaustaidetta Enn Kunilan kokoelmasta“ (Eesti värvid. 150 aastat Eesti maalikunsti Enn Kunila kollektsioonist).

Tegemist oli esimese Enn Kunila kunstikollektsiooni näitusega väljaspool Eestit. Näitusel oli eksponeeritud 111 maali aastatest 1859–2009, esindatud Eesti kunstnikud alates Johann Kölerist kuni Laurentsiuseni.

Ettepaneku näituse korraldamiseks tegi Helsingi Taidehalli juhataja Maija Koskinen tulenevalt soomlaste suurest huvist sama aasta kevadel Tallinna Kunstihoones toimunud näituse „Kölerist Subbini“ vastu. Eelmine Eesti kunsti ülevaatenäitus Soomes toimus enam kui 80 aastat tagasi: 1929. aasta näitus hõlmas üle 200 töö tollasest kaasaegsest Eesti kunstist peamiselt maalis, graafikas ja skulptuuris.

Näituse „Viron värit“ avasid Eesti ja Soome välisministrid Urmas Paet ja Alexander Stubb ning näituse avamisel viibis ka Soome president pr Tarja Halonen.

Näituse kuraator oli kunstiteadlane ja Tallinna Kunstihoone juhataja Harry Liivrand, kujundaja maalikunstnik Olev Subbi. Näitust saatis kunstialbum, mille toimetaja ja tekstide autor oli kunstiteadlane Eero Epner ning kujundaja Tiit Jürna.