Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi näituste lehele

07.03.–21.03.2004 Pühapäev. Olev Subbi maalide näitus

07.03.-21.03.2004 toimus Lohusalus esimene Enn Kunila kunstikollektsiooni näitus, mille pealkirjaks oli „Pühapäev“. Näitusel oli väljas 9 Olev Subbi maali Enn Kunila kollektsioonist. Näitust saatvas kataloogis „Pühapäev“ kirjutas Enn Kunila:

Käesoleva kunstikataloogi tekkepõhjuseks on soov jagada Teiega seda erakordselt ilusat ja meeldivat, mida minule on andnud Olev Subbi kunst ja meie aastatepikkune sõprus.
Sellesse äärmiselt rikastavasse suhtesse mahub kuhjaga nii maali-, kui elukunsti. Olev Subbi nooruslik uudishimu paljude eluvaldkondade vastu on meeldivalt nakkav. Olgu selleks ühiste huvidena reisimine, veinimaailm, tennis, muusika või midagi muud.
Olev Subbil on olnud oluline roll ka minu kunstikogu nõustamisel, arendamisel ja kujundamisel. Olen õnnelik, et kogus on eriline koht ka maestro enda töödel, mida üritab vahendada käesolev kataloog. Samuti pakub rahulolu, et esindatud on nii meistri tipptööd kui õpinguperioodist pärinev maal.
Sõprussuhe Olev Subbiga on minu jaoks olnud nagu elu pühapäev – värviküllane ja helge – nagu ka kogusse kuuluv samanimeline maal.

Kataloogi teksti autor oli Jüri Hain, kujundaja Tiit Jürna.
Näituse kujundas Enn Kunila.