Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi meediakajastuste lehele

Postimees: Brüsselis avati Enn Kunila kunstikogu näitus

25.09.2013

Eile õhtul avati ligi kahesaja külalise osavõtul ja kaasaelamisel Brüsselis Euroopa Parlamendis Enn Kunila maalikollektsiooni näitus «Nordic Colours. Estonian art 1910-1945 from Enn Kunila’s collection».
Näitusel on eksponeeritud Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Elmar Kitse, Lepo Mikko, Endel Kõksi ja paljude teiste maalid, kokku 34 teost.

 

«See on suurepärane võimalus tekitada Euroopas huvi eesti kunsti vastu ja näidata, et eesti maalikunst võiks tööde taseme poolest olla vabalt esindatud Orsays’s või mõnes teises maailma juhtivas muuseumis, kuhu see paraku ei ole jõudnud. Ajaloolistel põhjustel on meie kunst Euroopa kunstiajaloo diskursusest kõrvale jäänud, kuid tutvustades eesti maalikunstnike silmapaistvalt hea tasemega töid õnnestub meil seda loodetavasti muuta,» ütles kunstikollektsionäär Enn Kunila.

 

Kunila sõnul on näituse korraldamine Euroopa südames väga oluline. «Olen alati rõhutanud, et eesti kunst on üks Eesti visiitkaarte, seega on suur rõõm ulatada meie visiitkaart Euroopa Parlamendile, selle liikmetele ja külalistele,» ütles Kunila.

 

Näituse avanud Belgia endine peaminister, Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni esimees Guy Verhofstadt tunnustas oma kõnes Eesti võitlust oma väljateenitud koha eest Euroopa kultuuripildil, pidades Enn Kunilat Eesti rahvusliku identiteedi oluliseks kujundajaks.

Näitus sai teoks Euroopa Parlamendi saadiku Kristiina Ojulandi abiga.

 

Ilmunud Postimehes 25.septembril 2013