Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi meediakajastuste lehele

Saarte Hääl: Kuressaare linnuses kõlab värvide sümfoonia

02.07.2015

Monika Puutsa

 

Eile pärastlõunal Kuressaare linnuse keldrisaalis avatud väljapanek tutvustab eesti klassikalise maalikunsti pärleid ettevõtja Enn Kunila maalikogust.

Näitusel on esindatud selliste eesti kunstiajaloo suurkujude nagu Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Amandus Adamson, Eerik Haamer, Johannes Võerahansu ja Johannes Greenberg looming. Näituse tunnustöö on Eerik Haameri 1945. aastal valminud maal “Vaika maastik”.

“Eks neid nimesid võiks ju rohkem olla, aga saal on väike,” tõdes Enn Kunila Kadi raadio eilses “Keskpäeva” saates. “Kuigi see on kammerlik ja väike näitus, on kunstnikud kahtlemata Eesti kõige suuremad. Eestis mägesid ei ole – on ainult Konrad Mägi, ülejäänud on künkad.”

Näitusel on esindatud kolm teemat: Itaalia- ja Saaremaa-ainelised ning teatriainelised teosed. Kokku 17 tööd.

Kunila hinnangul iseloomustab eesti kunsti kuldajastut tegijate tohutu pühendumus. “Eestil on tohutult vedanud, et oli üks väike grupp inimesi, kes osutusid väga andekateks ja end täielikult kunstile pühendasid,” kinnitas ta.

Enn Kunila sõnul viitab väljapaneku nimi sellele, et näitus saab teoks koostöös Eesti Kontserdiga ja on värvikas kild Saaremaa ooperipäevadest.

“Näituseidee pakkus välja Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Aarne Mikk,” märkis Kunila. “Võtsin selle mõtte rõõmu ja tänuga vastu. Müts maha Eesti Kontserdi ees, kes nõu ja jõuga kaasa aitas, et see näitus heal tasemel teoks saaks.”

Väljapaneku kuraator on Eero Epner, kujundaja Tiit Jürna.

 

Ilmunud ajalehes Saarte Hääl 2. juulil 2015