Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi näituste lehele

23.09.–26.09.2013 Nordic Colours. Estonian art 1910–1945 from Enn Kunila’s collection

23.-26.09.2013 toimus Brüsselis Euroopa Parlamendis Yehudi Menuhini saalis Enn Kunila kunstikollektsiooni näitus „Nordic Colours. Estonian Art 1910-1945 from Enn Kunila’s Collection“. Eksponeerimisel oli 34 tööd, mille autoriteks Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Elmar Kits, Lepo Mikko, Endel Kõks ja paljud teised. Näituse puhul ilmusid nii ingliskeelne kataloog kui ka ingliskeelne ülevaatlik raamat Enn Kunila kollektsioonist. Raamatute autor on kunstiajaloolane Eero Epner. Näituse ja kunstikataloogid kujundas Tiit Jürna.

Näituse avanud Belgia endine peaminister Guy Verhofstadt tunnustas oma kõnes Eesti võitlust oma väljateenitud koha eest Euroopa kultuuripildil. Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme rääkis Eesti maalikunsti osatähtsusest Euroopa kunstiajaloos ning tutvustas äsjailmunud Enn Kunila kunstikogu ingliskeelset ülevaatlikku raamatut.
Näitust ja Enn Kunila kunstikogu tutvustas Eero Epner.

Enn Kunila sõnul on näituse korraldamine Euroopa südames tema jaoks väga oluline: „Olen alati rõhutanud, et Eesti kunst on üks Eesti visiitkaarte. On rõõm ulatada meie visiitkaart Euroopa Parlamendile, selle liikmetele ja külalistele.“

Tegemist oli teise Enn Kunila kollektsioonil põhineva näitusega välismaal. 2010. aastal eksponeeriti Helsingi Taidehallis pealkirja all „Viron Värit“ enam kui sadat tööd.