Näib, et teie veebilehitseja on aegunud. Palun kasutage kaasaegset veebilehitsejat.

Tagasi näituste lehele

04.03.–21.05.2017 Visioni dal nord. Pittura estone dalla collezione Enn Kunila, 1910–1940

4. märtsist kuni 21. maini on Itaalias Firenzes, Museo Novecentos avatud kunstinäitus Visioni dal nord. Pittura Estone dalla collezione Enn Kunila, 1910-1940“ (Visioonid Põhjalast. Eesti maalikunst Enn Kunila kollektsioonist 1910-1940).

Eksponeerimisel on 33 tööd 16. autorilt. Nende hulgas Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Nikolai Triigi, Villem Ormissoni, Herbert Luki ja Elmar Kitse looming. Pearõhk on kümnel Konrad Mägi maalil ning eriti tema Itaalia-teemalistel töödel.

Näituse kuraator ja kataloogi autor on kunstiteadlane Eero Epner, näituse kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja ja reklaammaterjalide ning kataloogi kujundaja disainer Tiit Jürna.

Näitust saadab 130-leheküljeline kataloog, milles on näitusel eksponeeritavade maalide reproduktsioonid ning esseed eesti 20. sajandi alguse kunstist ja Konrad Mägi loomingust kuraator Eero Epnerilt, Itaalia kunstikriitik Arnaldo Colasantilt, Eesti Kunstimuuseumi kunstiajaloolaselt Liis Pählapuult ning Museo Novecento teadusdirektorilt Valentina Gensinilt.

Näituse tunnustööks on Konrad Mägi 1922-23 aasta maal Capri motiiv.

Näitust saadab mitmekesine programm. Eesti kunsti tutvustab digitaalne giid; näitusel peetakse mitmeid loenguid ja kuraatoriekskursioone.